#xU0lY

Historia wydarzyła się w lecie 2007 roku. Tego dnia w okolicy odbywała się rekonstrukcja bitwy Niemców z Sowietami. Krzyki rannych i wyszczekane komendy niemieckich oficerów, odpowiednie mundury, broń osobista, płomienie palących się zabudowań - widowisko robiące wrażenie.

Nie zdziwiłem się więc specjalnie, gdy idąc przez swoje osiedle zauważyłem kilku mężczyzn odtwarzających role Niemców, w pełnym umundurowaniu Wehrmachtu i SS, siedzących na ławce. Oficer palił papierosa obok kolegów. Widok niecodzienny, więc zagaiłem rozmowę sugestią, że nieswojo spotkać hitlerowców na ulicy:
- O, panowie, strach teraz ulicą chodzić! - powiedziałem żartobliwie.

Oficer wyjął z ust papierosa.
- A co, jesteś Żydem?
Nie uśmiechał się.

Odszedłem.
WybuchowyMenel Odpowiedz

Ale z Ciebie na pewno sie później śmiali 😀

krolprzypalow Odpowiedz

Nie przesadzaj, autorze! Pan sobie żartował, a to, że się nie uśmiechał prawdopodobnie miało po prostu nadać trochę realizmu😄. Mnie tam ro rozbawiło

Aliccjaa

Niby tak, ale tak bez uśmiechu to to faktycznie trochę przerażajace mogło wyjść

Anastazja5432 Odpowiedz

Ale jesteś Żydem?

RollingStones

Autorzy zawsze zapominają o najważniejszych faktach 😂

Konf Odpowiedz

Czy to wydarzenie miało miejsce na Operacji Południe? Tam też była w 2007 bitwa Niemców z Sowietami i też się paliło... :D

HrabiaSlimaczynski

Siema, jestem autorem wpisu :) Na Operacji Południe ("Anlage Sud"), owszem, też się paliło, ale akcja przeze mnie opisana miała miejsce w Rzeszowie podczas rekonstrukcji bitwy nad Wisłokiem, na plantach. Pozdrawiam :)

szczery1488 Odpowiedz

chciałbym zobaczyć rekonstrukcje łapanki; )

Sowinska Odpowiedz

I co, byłeś tym Żydem?

malinowalejdi

Żydem się nie bywa. Żydem się jest.

Pers

Wtedy był, bo uciekł w popłochu

PolakWyjatkowy Odpowiedz

Zabawny :D

PaniBukiet Odpowiedz

A jakie znaczenie ma fakt, że był to rok 2007? Kiedy wy się nauczycie pisać?

Dragomir

Ano ma. Wtedy było normalniej na świecie, a dzisiaj powiedzieć do Żyda "Żydzie" uznawane jest za antysemityzm i faszyzm. Więc choćby dla lepszego poglądu na całość ma znaczenie. Kiedy ty się nauczysz myśleć?

noimblackimsyrius

Jakie ma znaczenie fakt, że Twoim zdaniem nie ma znaczenia rok zdarzenia?

TrzyPingwiny

Dlaczego mówienie o cechach żydów uważane jest za antysemityzm? To trochę głupie, że oni naciągają gojow i uważają ich za gorszy sort, a potem mają pretensje, że ludzie mówią o nich adekwatnie do ich zachowania. Mamy się cieszyć, ze zydzi chcieliby wyrzucić naszych rodaków z ich własnych domów, bo kiedyś, przed wojną, budynek, który stał w tym miejscu, należał do zyda? Może i należał, a potem niemcy zrownali miasto z ziemią i Polacy je odbudowali.

Dragomir

Przecież słowa takie jak "żydzić", "judzić" nie wzięły się znikąd. Kiedyś antysemitą był ten, kto nie lubił Żydów. Dziś jest nim ten, kogo Żydzi nie lubią.

TrzyPingwiny

Mnie zastanawia dlaczego sranie na wszystko, co polskie, jest okej i nikt nie uznaje tego za antypolonizm, ale już krytyka zyda jest uważana za jakiś śmieszny antysemityzm. Jeśli to wynika z działalności austriackiego zyda z wasem, to przecież nie tylko zydzi gineli w tych czystkach etnicznych. Polacy też byli masowo mordowani i traktowani jak gorszy sort.
Należy pozwać żydów, którzy chcieli zabrać Polakom ich nieruchomości. To jawny antypolonizm!

midi43 Odpowiedz

Pewnie zaczęłabym się śmiać

Arerian Odpowiedz

No w rolę się wczuł, ma udawać Niemca to przez cały czas nie ma, że przerwa na szluga to nie trzeba

Zobacz więcej komentarzy (4)
Dodaj anonimowe wyznanie