#xKkU5

Dzisiaj przeglądając Facebooka zobaczyłam post od schroniska. Była w nim opisana smutna wiadomość o tym, że jeden piesek zdechł. Dostał się do schroniska po tym, jak został znaleziony przy torach kolejowych z odciętymi dwoma łapkami i ogonem. Przeszedł kilka operacji, już była nadzieja na odratowanie, ale niestety się nie udało. Potem weszłam w komentarze i aż mnie zamurowało.

Ludzie piszący, że maszynista powinien być pociągnięty do odpowiedzialności prawnej, że to jest znęcanie się nad zwierzętami itp.

Ja naprawdę rozumiem, że ludziom było przykro, ale bez przesady. Maszynista nie wyhamuje przed człowiekiem, a co dopiero przed psem, który jest mniejszy, więc zauważyć go można dopiero z dosyć bliskiej odległości (o ile w ogóle).
CebulowaPanienka Odpowiedz

Masakra. Ludzie jeszcze w dodatku zapominają, jak potężną masę ma taki pociąg. Nie da się go wyhamować, od tak, nawet gdyby maszynista w miarę wcześnie spostrzegł psa.

Yokohama Odpowiedz

Ogólnie zgadzam się z tym, że ludzie zdecydowanie przesadzili, ale wydaje mi się, że powinno to zostać napisane pod tym postem od schroniska, a nie tutaj. Anonimowe to strona z anonimowymi WYZNANIAMI, a nie refleksjami.

Aloner

Nigdzie nie jest napisane, że nie napisała tego również pod postem schroniska.

Yokohama

@Aloner pomyśl, zanim coś napiszesz.

wandea

Och! Jaka purystka!

IgloPrzemocy

Autorka wyznała nam swoje przemyślenia - to też rodzaj wyznania. Nigdzie się też nie przedstawiła, więc w czym problem?

Pod postem również zostało to napisane

TurnDownForWAT

Tutaj nie powinna znaleźć się połowa tych wyznań

Yokohama

@Bodzik04 to powinno tam zostać. I nie przychodzić na anonimowe.

SiemanoKolano Odpowiedz

Ludziom nie dogodzisz.

Pusia Odpowiedz

Mnie tylko niepokoją komentarze pod postami o krzywdzie zwierząt typu: „zajebać gnoja!”. Moim zdaniem ludzie, którzy myślą o kimś w taki sposób - chcąc takiej kary dla oprawcy, niczym nie różnią się od niego. Oprawca pewnie też (pomijając skrajne przypadki) „tylko” ukarał swoje zwierzę za złe zachowanie. Moim zdaniem adekwatna kara dla takiej osoby to obarczenie ogromną karą grzywny, która byłaby w całości przeznaczona na schronisko, które funkcjonuje w okolicy takiego zwyrodnialca.

Suneku

Zapłaci grzywnę i będzie dalej robił swoje. Gdyby chodziło o znęcanie się nad dzieckiem to też byś napisała, że grzywna wystarczy? W tych dwóch sytuacjach nie ma za wielkiej różnicy. Powinny za znęcanie się nad zwierzętami być takie same kary jak za znęcanie się nad dziećmi, czyli nawet dożywocie.

Pusia

Po wyjściu z więzienia, taka osoba też może zrobić to drugi raz. Grzywna może nie wynagrodzi śmierci niewinnego zwierzęcia, ale pomoże tym, które żyją.

Tevatai

@Pusia
Też zawsze się dziwię, gdy widzę osoby pełne takiej nienawiści.
Jestem osobą, która kocha zwierzęta nad życie (wszystkie), w szczególności psy, a nawet wiążę z nimi swoją przyszłość.
Gdy widzę kolejną wiadomość o znęcaniu się nad zwierzakiem, a tuż pod tym komentarze typu "takiemu ch*jowi zrobiłbym to samo" to cóż... nie mogę tego pojąć.

Na szczęście kary za znęcanie się nad zwierzętami mają się zaostrzyć, więc bojowi internauci nie będą musieli sami wymierzać kary.

Arletkaa Odpowiedz

Ludzie zrozumieliby tylko wtedy, gdyby znaleźli się w takiej samej sytuacji.

szczypaweczki Odpowiedz

Ile ludzi tyle opinii. Nie można znęcać się nad zwierzętami to fakt. Ale jako ludzie powinniśmy się wspierać.. Mam wrażenie, że teraz to zwierzęta wiodą prym. Ktoś umarł, zginął w wypadku eee normalka każdy kiedyś musi umrzeć. Potrącony jeleń /sarna co za zwyrol mógł go potrącił #uwazaj jak jedziesz baranie. Nie zawsze da się uniknąć tej sytuacji. Trzeba patrzeć dalej a nie tylko na czubek swojego nosala xd

F111222

Ludzkość górą

Cyklamena Odpowiedz

Dlaczego nie napiszesz tego pod tamtym postem?

Napisałam

GrazynaZarkoOffical Odpowiedz

Pociąg jadący z prędkością 60km/h hamuje AŻ PIĘĆ KILOMETRÓW!

doner92

Droga hamowaia pociągu wynosi odpowiednio: dla prędkości do 40 km/h - ok 250 m, 60 - 500, 80 - 700, 120 - 1000, 140 - 1300. Oczywiście jeszcze zależy od rodzaju pociągu i jego masy i masy ładunku (pasażerowie to też ładunek XP)

ArdeliaLortz Odpowiedz

To taka norma na grupach zrzeszających takich ludzi. Człowieka by zamordowali, ale psa/kota/szczura/żabę to ratują i mszczą. Ostatnio facet dostał wyrok za zabicie psa. Dwa czy trzy lata w zawieszeniu. No i czytam, żeby faceta zabić, wykastrować. Że co to za prawo mamy, żeby takie wyroki! No cóż, ja uważam, że adekwatne. To jest jednak pies, nie niemowlę.

slackerbitch

Dwa/trzy lata w zawieszeniu to jest adekwatny wyrok? Myslisz, ze skoro ktoś jest w stanie bestialsko zamordować niewinne zwierze, to jest w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie? Taki człowiek najpewniej nie wykazuje się znacznie wyższym poziomem empatii wobec innych ludzi. Może ich nie zabija, bo jest świadomy konsekwencji karnych, ale inne formy przemocy fizycznej czy psychicznej pewnie nie są mu obce.

Nea

Zgadzam się ze slackerbitch, a wszystkim, którzy uważają, że zabicie zwierzęcia dla przyjemności to nic wielkiego i polskie prawo narzuca na takich ludzi adekwatne wyroki, polecam zainteresowanie się biografiami seryjnych morderców i morderców jako takich w ogóle. Znaczna część zaczynała od dręczenia zwierząt, bo za to nie groziła im żadna wielka kara. Prędzej czy później jednak przestawało im to wystarczać i przechodzili do ludzi. Dlatego uważam, że osoby krzywdzące zwierzęta powinny za wczasu być monitorowane, żeby uniknąć przyszłych tragedii. Kara grzywny czy krótkotrwałe uwięzienie nie spełnia tej funkcji.

Suneku

Akurat pomiędzy psem, a niemowlakiem nie ma za dużo różnicy. Poza tym, że pies jest jednak inteligentniejszy (psy są na poziomie 3 letniego ludzkiego dziecka).

DarkPsychopathII

Nea znam bardzo dobrze biografie seryjnych morderców i sam w dzieciństwie zabijałem zwierzęta. A jakoś nie zabijam teraz nikogo. Z tego się wyrasta, po co zabijać jak można legalnie manipulować nimi i zarabiać duże pieniądze wykorzystując swoją psychopatię do wyższych celów.

Nea

Nie zawsze się wyrasta, jak pokazuje historia.

DarkPsychopathII

Gdyby nie wyrastali to nie miałbym o czym czytać. A tak Bundy, Dahmer, Lee Lucas, Eric Harris. Ich życiorysy są fascynujące zwłaszcza dla mnie studenta medycyny/ psychopaty zafascynowanego sesyjnymi mordercami i ich psychiką. Chciałbym takich ludzi badać poznać ich umysły, mam do tego predyspozycje, bo na pewien sposób ich rozumiem.

ArdeliaLortz

Coś takiego jak "empatia" nie istnieje, szczególnie u zwierząt. Ludzie jeszcze mogą sobie wmawiać różne relacje, mają uczucia wyższe i są w stnaie je interpretować, więc mogą wymyślić sobie taką empatię na przykład.
Są też mordercy, którzy prowadzili wzorowe życie, bez skłonności do agresji czy bestialstwa. A zwierzęta kierują się instynktem, nie emocjami czy przemyśleniami, nie analizują swojego życia tak, jak robią to ludzie i nie są świadome swojego istnienia jako indywidualności. Oczywiście niektóre gatunki ewoluowały dalej, ale rozumiem, że tutaj piszemy o psach, kotach czy krowach nawet.

DarkPsychopathII Odpowiedz

Polecam poczytać historie badań medycznych w XIX i pierwszej połowie XX wieku. Wielokrotnie badając działanie leków, trucizn czy przygotowując się do skomplikowanych operacji zabijano i eksperymentowano na zwierzętach głównie na psach i nikt nie miał nic przeciwko. Pies to tylko pies, niech każdy robi ze swoim psem co mu się żywnie podoba. Kochacie swojego psa - świetnie, ja tez uwielbiam moje psiaki, ale to co robią inni to nie mój interes. Dopóki ich psy mnie nie gryzą to niech sobie nawet jedzę psinę jak chcą. Na zdrowie. Porównywanie zabicia psa do człowieka jest infantylne. Przypomina dziecko płaczące po zniszczonej maskotce. Kara śmierci za zabicie psa ? I co jeszcze gułag za sypanie amoniaku na mrówki w kuchni ? 20 lat w kamieniołomie za pacnięcie komara na ręce - i potem rozpaczliwe próby udowodnienia, że zabójstwo komara to nie było przekroczenie samoobrony ....

Serwatka31

Jeśli miałabym zabić człowieka, by uratować dziesięciu innych, zrobiłabym to.
Osoba która tak postępuje nie robi nic złego.
Podobnie jest jeśli zabijasz zwierze, dla rozwoju medycyny by wyleczyć tysiące ludzi, albo nauczyć się ratować otrutych.

DarkPsychopathII

Mów to tym durnym lewakom,obrońcom zwierząt. Oni mają durne sprzeciwy nie ja

Serwatka31

Mówię Tobie, bo uważasz zabijanie dla rozwoju medycyny za argument za zabijaniem dla zabawy.

Zobacz więcej komentarzy (6)
Dodaj anonimowe wyznanie