#vrZSv

Zastanawiam się nad prawną zmiana płci na kobietę. Chciałbym mieć szybsza emeryturę. Nie chcę nic robić ze swoim ciałem, w domu dalej będę "Andrzejem", ale będę krócej pracować, nie wiem gdzie szukać porady. Wiem, że to może być śmieszne, ale to 5 lat życia
GeddyLee Odpowiedz

Polska to nie Kanada. Zmiana płci zabiera dużo pieniędzy, czasu i zdrowia.

Tydyt Odpowiedz

A ja wolałabym byc facetem. Praca zawsze się jakaś znajdzie i na start zawsze facet ma wiecej kasy niz kobieta na tym samym stanowisku bo on „musi zarobić na rodzine” jakby kobieta pracowała dla przyjemności.
A tak poza tym to są zawody w których nie trzeba pracować do 65 lat min. policjant, strażak, górnik. Jak się nie mylę to wystarczy 25 lat i są to zawody w których głównie są mężczyźni. Dlaczego nie ma takich zawodów dla kobiet? Może dlatego kobiety maja niższy wiek emerytalny?

Postac

A czemu masz nie pracować jako policjant, strażak czy górnik? A zaraz zaraz... Bo nie masz tyle siły, co mężczyzna? Kobiety pracują w zawodach wymagających mniej siły fizycznej. A skoro zawody mniej wymagające, to i pensja niższa.

Tydyt

A czy płaca powinna opierać sie tylko na sile fizycznej? Czyli chirurdzy, profesorzy i księgowi powinni dostawać najniższa krajowa?
Poza tym pracowałam w zawodzie, w którym trzeba było mieć sile. Ja jej moze do końca nie mam, ale mam otwarty umysł i wiedziałam jak pokombinować, żeby zrobić to co trzeba zrobić. I dostałam śmieszne pieniądze, a praktykant dostawał więcej, tylko dlatego , ze pracodawca to był tepy ryl jak ty.

Postac

Skoro masz inne predyspozycje, to idź pracować jako chirurg. Zarobisz więcej. W każdym dobrze płatnym zawodzie trzeba coś umieć. Wcześniej wymieniłaś te, w których potrzeba siły.

Za obrażanie i pyskowanie nikt nie chce dobrze płacić. Chociaż może do polityki się weź?

Tydyt

Wymieniłam je bo autor narzekał, ze kobiety mają niższy wiek emerytalny. Pokazałam, ze są zawody dla mężczyzn gdzie można iść na emeryturę nawet przed 50 rokiem życia. Czytaj ze zrozumieniem…

SokoliWzrok

Ja chyba pozwę wszystkie firmy w których pracowałem. Nigdy na tym samym stanowisku, nie zarabiałem więcej niż kobieta. Ani ja, ani żaden inny facet w tych firmach. Mało tego, kobiety często miały tam wysokie stanowiska i nikt nie miał o to pretensji, bo po prostu dobrze sobie radziły. Tak trąbią wszem i wobec, że faceci zawsze więcej zarabiają, że łatwiej o awans, a tu nic.

ravageuse

Ty Sokoli pecha masz po prostu.

Pers

Jeszcze się nie spotkałem z firmą gdzie kobieta dostawała mniej pieniędzy bo była kobietą, zwykle była to kwestia produktywności jak pracujesz lepiej i firma na tobie zarabia lepiej to jest skłonna dać Ci więcej pieniędzy żebyś pracowała jeszcze lepiej...jak jesteś roszczeniową pyskującą babeczką to czemu miałby Ci ktoś płacić więcej?

Vito857 Odpowiedz

To raczej tak nie działa.

AdobeOneKenobi Odpowiedz

A tranzycja w Polsce wyjmie ci z życia drugie tyle- daj se siana

Shido

Ale on nie chce zmienić płci fizycznie, chce zmienić tylko na papierze dla wcześniejszej emerytury, co jest w mojej opinii całkiem genialnym pomysłem.

Anonimowane

Pytanie kiedy ma iść na emeryturę, bo jak za 10-20 lat to prawo się zdąży zmienić wiele razy

ohlala

@Shido

Ale wiesz, że to nie jest tak, że idziesz sobie do sądu i mówisz: chcę zmienić płeć, a sędzia kiwa głową i podpisuje papierek? To nie jest prosty proces, nawet bez fizycznej tranzycji.

Evrard Odpowiedz

Potem ogloś że jesteś dziewicą i będziesz mógł zostać katechetką.

Cystof

A jak będąc dziewicą urodzi o założymy nową religię!

Dragomir Odpowiedz

Prawo może się zmienić, emerytury i tak nie zobaczymy bo to pieprznie a Ty będziesz miał łatkę idioty i zboczeńca do końca życia.

Pers Odpowiedz

Myślę, że w te 5 lat które chcesz zaoszczędzić nie zarobisz na zmianę płci więc kompletnie nieopłacalne wyjście ^^

kociaczekslodziaczek Odpowiedz

Do prawnej zmiany płci powinna być wymagana tranzycja.
Jak chcesz być kobietą to bądź kobietą w pełni (w miarę aktualnych możliwości medycznych).
Jak cecesz być mężczyzną to bądź mężczyzną w pełni (w miarę aktualnych możliwości medycznych).

Dodaj anonimowe wyznanie