#rEqs9

Mam znajomego z pracy, pracujemy w dwóch różnych działach, czasami (trzy, cztery razy w miesiącu) wracamy razem tramwajem i gadamy o pierdołach, pracy i życiu.
I tak od czterech lat.

Jest tylko jeden problem.
Nie pamiętam, jak ma na imię.
Serio. Nie mam pojęcia.
Pewnie przedstawiał się na początku, ja zapomniałam, a teraz mi głupio zapytać kogokolwiek, a tym bardziej jego.
Alighted Odpowiedz

Miałam taką sytuacje. Chodziło o pewną koleżankę z pracy i jednocześnie sąsiadke od roku. Podczas rozmowy wyciagnełam w końcu z niej jej imię "Mój kuzyn po tym jak wyjechał za granicę zmienił sobie imię z Jan na John. Ja bym tak nie mogła, nawet nie wiem jak by to wyglądało. A ty zmieniłabyś sobie imię za granicą?" Ona: "Nie no skąd, nawet nie wiem czy jest angielski odpowiednik do Magdy" Spróbuj :p

izka8520

@Alighted Maggie

izka8520

@Alighted Margaret też by dało radę :-) ale sposób świetny

Pelikanowa

Margaret to Malgorzata. Magda to Maddie

Cirillla

Maddie to bardziej Madeline. Magdalena to Magdalene jak najbardziej takie imię istnieje w języku angielskim, nie jest za to zbyt popularne.

Alighted

Cóż niezła się dyskusja wywiązała ale chce tylko dodać, że moja koleżanka ma na imię Magda, nie Magdalena (samodzielna forma) ;)

Morningstar12 Odpowiedz

Oj tam ojtam każdy ma takiego znajomego

CzyToNaPewnoJa

No ja na przykład mam tego no jak mu tam było, no ten taki, no ale go znam

Poziomkowa

Ja nie :D ale za to od paru miesięcy mam znajomą, która musi mówić mi pierwsza dzień dobry bo zupełnie nie mogę zapamiętać jej twarzy :D

Straygirl Odpowiedz

-Jak masz na imię?
-yyy Andrzej, nie pamiętałeś?
-chodziło mi o drugie imię;)

grzechu Odpowiedz

Tak mi się żart przypomniał.
-Czy ty Joanno bierzesz sobie Adama za męża?
- A, to on nazywa się Adam.

efektmotyla

"Ja, Kusy..."

QwaQwaQwadrylion Odpowiedz

Zawsze możesz zapytać jak wyszedł na zdjęciu na dowodzie, czy legitymacji pracownika ( o ile takie macie) i podpatrzeć ;)

HoustonNaZadupiu

Moze i zle rozumuje, ale taki tekst przejdzie moze w szkole, ale w wieku ~30 lat to takie troche hmm.. glupie i infantylne mi sie wydaje:)

Onyx08

Ale wtedy nie miałaby o czym napisać wyznania :-D

ZdenerwowanyPolak Odpowiedz

Jak już ktoś wspomniał każdy ma takiego znajomego, mój przychodzi czasami nad jezioro na którym wędkuję i tak samo rozmawiamy o naszych wędkarskich osiągnieciach bądź ich braku, pracy życiu itd. I myślę że nie tylko ja nie znam jego imienia, podejrzewam że on również nie ma pojęcia jak mam na imię xD

Grobisher Odpowiedz

Też tak mam i kiedyś wyczytałem w internetach idealny sposób na tę przypadłość. Spytaj, jak zdrabniano jego imię, kiedy był mały.

Anonwho

No nie wiem czy to najlepszy sposób. Kiedy ja byłem mały, moja rodzina zdrabniała moje imię na "Kacperek". Problem w tym, że mam zupełnie inne imię, nawet nie zaczyna się na "k".

PannaZmarsa Odpowiedz

Możesz powiedzieć do niego : znajdziesz mnie na fejsbuku? 😁

szczesciara20 Odpowiedz

nie wierze ze nie mozesz podsluchac jak inni mowia do niego

AnonimowyWalezy Odpowiedz

Ja mam tak tragiczną pamięć do imion, że takie sytuacje mam codziennie i albo się pytam tej osoby wprost, albo podpytuje znajomych. To w sumie jest ciężka przypadłość, bo o ile po dniu znajomości, jest ok zapytać o imię, tak w przypadku kilku miesięcy, troszkę niezręcznie się robi.

Zobacz więcej komentarzy (10)
Dodaj anonimowe wyznanie