#l39lH

Byłam wtedy bardzo mała. Strzelam, że miałam jakieś 4 lata. Wujek rozmawiał o czymś z moim tatą, nie wiem czego dotyczyła ta rozmowa. Pamiętam tylko, że w pewnym momencie wujek spojrzał na mnie i powiedział: "Ona jest brzydka".

Prawdopodobnie był przekonany, że nie rozumiem i że tego nie zapamiętam. To moje jedyne wspomnienie z wujkiem.

Wujek umarł dawno temu, miałam wtedy 6 lat. Na jego pogrzebie w głowie krążyła mi jedna myśl: "Dobrze mu tak". Teraz jestem znacznie starsza, ale dalej wkurzam się na samo wspomnienie tego co o mnie powiedział.
Oretyrety Odpowiedz

Dobrze mu tak.

Hvafaen Odpowiedz

Nie musiał mówić o tobie. „Ona jest brzydka” jakoś nie brzmi jakby mówił o tobie.

Hvafaen

Mam na myśli. Mówisz o czyimś dziecku i nagle się na nią patrzysz mówiąc „ona jest brzydka”, nie imię, jakiś inna składnia. Dziwnie to brzmi, nie wiem.

karlitoska

Też tak pomyślałam... poza tym, nawet jeśli autorka urodą nie świeciła, to z grzeczności nie powinien tak mówić o dziecku przy rodzicach.

Baiser

Też mi się wydaje, że mogło być to wyrwane z kontekstu i wcale nie chodziło o autorkę. 4 lata to duże dziecko, trzeba być naprawdę bezmyślnym żeby o kimś tak "w twarz" powiedzieć, zwłaszcza dziecku. Ciekawe czy ojciec zareagował, bo powinien.

Dragomir

A dlaczego niby brzmi to dziwnie? Brzmi normalnie (znaczy pod względem składni, bo z dobrymi obyczajami to nawet się nie widziało).
A jak miałby zareagować, gdyby faktycznie była brzydka i on sam by to widział? Zasępił się jedynie, że to nie tylko jego spostrzeżenie :)

nata

Spotkałam się z dużo bardziej bezczelnym komentowaniem wyglądu dzieci i to im w twarz, dlatego jestem w stanie to uwierzyć.

Pers

A może to było porównanie wyciągnięte z kontekstu? Może coś w stylu "To nie może być córka Twojej żony, ona jest brzudka"

livanir Odpowiedz

Skoro nie pamiętasz rozmowy, to może dotyczyło nie Ciebie, a lalki lub koszulki?

Vito857 Odpowiedz

W sumie nie znamy kontekstu, więc cholera wie, o co chodziło.

ifikles Odpowiedz

A skąd wiesz że nie mówił o twojej sukience albo o sofie na której siedziałas? Jeśli wujek był trzeźwy to raczej pamiętał że czterolatka już rozumie mowę. Zresztą masz zdjęcia w albumie to możesz obiektywnie ocenić czy byłaś wtedy brzydka.

Krucypapucy Odpowiedz

Do mnie mawiano "brzydka dziewczynka" kiedy coś tam narozbójnikowałam

Dodaj anonimowe wyznanie