#gpzAt

Mam córkę. Jak dorosła do korzystania z komputera, to uświadomiłem ją jakie niesie to za sobą niebezpieczeństwa. Moja żona była sceptyczna, że taki nacisk kładę na anonimowość w sieci, że założyłem jej konto pod zmyśloną nazwą i z fałszywymi danymi, że wymogłem, że na FB nie wolno udostępniać żadnych swoich danych nikomu.

Postanowiłem żonie pokazać, jak to działa.

Na jakimś społecznościowym profilu wybrała jedną dziewczynkę, w wieku naszej córki. Napisałem do niej, porozmawialiśmy "o niczym" przez kilka minut. Potem używając tego, czego się dowiedziałem, "znalazłem" ją. Dziewczynka była w szoku, kiedy zapytałem, czy możemy się spotkać jutro (podałem szkołę, adres i numer klasy).

Okazała się być inteligentna, bo po wyjaśnieniu, że te jej rozmowy z nieznajomymi mogą się źle skończyć, poprosiłem, żeby zadzwonił do mnie ktoś z jej rodziców. Opowiedziałem całą historię jej matce, uświadamiając i ją.

Morał dopiszcie sami.

Pozdrawiam Anonimowych :-)
GrazynaZarkoOffical Odpowiedz

Fb +13

MartinatitaP

A kto Tobie to zweryfikuje? Może czasami uda się jak się zgłosi taki profil. Ale częściej ludzie mają to poprostu w dupie.

CCW

Ja zawsze myślałam że jest od 18

AbiDeath

A Gimper +16 ^.^ 😂

To nie było FB. Wtedy FB jeszcze sikało w pieluchy :-D

Kuudere Odpowiedz

Właśnie zaproponowałeś idealną linię obrony dla początkującego pedofila.

No nie wiem... ja mam świadka i zapis rozmów.

Anonwho

Ok, ty jesteś czysty, fajnie zrobiłeś, ale ktoś kto może mieć już nie tak światłe intencje, może natrafić na to wyznanie i skorzystać z tego sposobu, jeśli mu nie wyjdzie internetowy "podryw". Uchowaj Boże.

Mry

Myślicie ze pedofil nie wie jak to sie robi? Nie musi czytac tego wyznania zeby "upolowac" dziecko.

Serwatka31

Z deugiej strony, czy każda osoba dokonująca czynów pedofilnych musi już mieć doświadczenie?
Niektórzy dopiero zaczynają...

AsterChaster

Świadek w sensie twoja żona? To nie jest za bardzo wiarygodny świadek niestety. A zapis rozmów z tą dziewczynką tak? Bo jeśli tak to pedofile też prowadzą rozmowy żeby przekonać do siebie dzieci.

Tictac

Pedofil "pracujący" w sieci pewno nie tylko pisze z dziećmi na fejsie, ale ma również inne rzeczy typu zdjęcia/filmiki. Policja mimo wszystko jest bardzo skrupulatna w tym temacie i dokładnie sprawdza podejrzanego. Na pewno jest też przeprowadzana rozmowa z psychologiem potem z psychiatrą i dlatego sądze, że obrona w tym stylu - czyli niby świadka nie miałaby znaczenia. Autor miał swój sposób na ochronę dziecka i nawet skuteczny... ale jak ktoś ma inne sposoby na edukację dzieci to można się podzielić, może to nakieruje innych rodziców i nie obiorą drastycznych środków zapobiegawczych

KorbenDallas

Głodnemu chleb na myśli

twojastara123 Odpowiedz

Nie bez powodu na fb jest ograniczenie wiekowe :)

kitsunemi Odpowiedz

A więc stworzyłeś zagrożenie, by powiadomić kogoś o zagrożeniu... i pewnie nawet nie wpadłeś na to, że rodzice tej dziewczyny mogliby cię o coś oskarżyć i pomyśleć, że ta cała rozmowa z nimi to tylko takie udawanie niewinnego.

Leme

Sam się ujawnił i sam powiedział dziewczynce, że naraziła się na niebezpieczeństwo. A przede wszystkim o co oskarżyć? Rozmowy z obcymi dziećmi przez internet nie są przestępstwem, przynajmniej nie te o pierdołach.

BlachazRdza Odpowiedz

Jesteś dobrym ojcem.

Kizimizi27 Odpowiedz

No to teraz mamy milion znawców w kategorii ,, pedofil". Może coś jednak macie za uszami, że taką wiedzą sie popisujecie.

Dodaj anonimowe wyznanie