#b1JLQ

Wsiadam do zatłoczonego autobusu. Za jakimś gościem słychać przekleństwa. Po chwili orientuję się, że dwóch 16-,18-latków kogoś wyzywa. Wychylam się zza faceta, który zasłania akcję i widzę, że dwóch gości wyzywa od k... i innych takich kobietę w średnim wieku, która ze spuszczoną głową słuchała tych wyzwisk.
Tak mnie to oburzyło, że od razu kazałem zamknąć mordę i okazać szacunek kobiecie. Oczywiście wiedziałem, że może być z tego rozróba i mimo że jestem od nich starszy (25 lat), mogę dostać po gębie, bo jest ich dwóch. Na szczęście zamknęli się i wysiedli na następnym przystanku.
Co jednak mnie zastanawia, to dlaczego cały autobus ludzi nie reagował. Kobiety, mężczyźni więksi ode mnie stali nad nimi i nic nie powiedzieli. Cisza. Z perspektywy czasu to mnie bardziej oburza niż te dwa tłuki wyzywające kobietę. Bojaźliwe stado baranów, nie potrafiące stanąć w obronie słabszych i wyższych wartości, a uważających siebie za pępki świata. Żałuję, że nie wykrzyczałem im tego w tym autobusie, ale byłem skupiony wtedy na tych dwóch gościach i kobiecie.

Wychodząc na kolejnym przystanku, widziałem zeszklone oczy tej kobiety. Powiedziałem jej, żeby się nie przejmowała chamstwem, ale teraz sobie myślę, jak się musiała czuć jadąc dalej z ludźmi obok, którzy milczeli, gdy ktoś ją tak wyzywał.
ifikles Odpowiedz

W takiej sytuacji trzeba powiadomić kierowcę który ma przycisk alarmowy i może wezwać służby. I co ciekawsze , naprawde się angażują a jeden nawet dostał po twarzy.

Hvafaen

Prawda. I szybko się zjawiają.

Drill Odpowiedz

Czy wiesz dlaczego krzyczeli na nią ? Na pewno nie bez przyczyny ? A co jeśli ona pierwsza powiedziała im coś niemilego, a Ty widziałeś tylko końcówkę sytuacji ?

Agatulka

No i słusznie uważasz że powinien nie reagowac

Hvafaen

Nikt normalny nie będzie krzyczał na kogoś innego w autobusie. Nieważne co im powiedziała, to nie powód by urządzać sceny W AUTOBUSIE krzyczàc „dziwka”.
Dlaczego agatulko dajesz mi ciągle patus vibes?

bazienka

spotkalam wielu chamskich starych ludzi, ale niezaleznie od tego, co ktos zrobi, nie powinien byc wyzywany w ten sposob

livanir

@Hvafaen Kogoś przyłapujesz jak próbuje Cię okraść i ze spokojem mówisz, ze ma przeprosić? Ktoś upiera się, ze to jego telefon i nie pokaże jak odblokowuje bo nie musi i spokojnie stoisz i czekasz jak odda? Kogoś upomnisz 2 razy by cię nie łapał za tyłek i jak zrobi to 3 raz też ze spokojem znosisz, zamiast powiedzieć ostrzej parę słów?
Moze jestem atencyjna, ale uważam, ze zwrócenie na taką osobę w autobusie uwagi głośno dając opr, niż rzucić focha i ostentacyjnie się obrócić.

Hamlet

Zwrócenie komuś głośno i dobitnie uwagi nie równa się mieszaniu kogoś z błotem.

Agatulka

To znaczy że wyłaniamy twoje cechy chama,hva?

janzkolna29 Odpowiedz

A nie pomyślałeś, że może ta kobieta sobie na to zasłużyła?

Hvafaen

Kobieta w średnim wieku zasłużyła by krzyczeć i wyzywać ją od kurew między ludźmi? I to od 16-18 latków? Dwóch na jedną w dodatku. Ona się nie darła w autobusie, tylko oni, więc to oni muszą zostać spacyfowani.

CarolinaReaper Odpowiedz

Przede wszystkim to powinna zareagować osoba zainteresowana, czyli ta kobieta.

PaniBukiet

No tak, bo jak ktoś jest gnębiony np. Taki dzieciak w szkole, to powinien sam sobie poradzić z oprawcami. Co nie?

Biki87

@PaniBukiet Dziecko to nie jest osoba dorosła, porównanie z dupy.

PaniBukiet

Ten sam mechanizm. Porównanie idealne tylko ty jesteś zbyt tępy żeby to zrozumieć.

PaniBukiet

Nie zliczę ile było wyznań broniących dzieci, bo z ich zdaniem też powinniśmy się liczyć, ale ciągle używa się argumentu, że "to tylko dziecko". To w końcu są to normalni ludzie, których powinniśmy poważnie traktować?

bazienka Odpowiedz

no i brawo, ja tez reaguje, czasem sie ktos przylacza, czasem nie, ale daje to ofierze wsparcie i poczucie, ze to nie jest normalne

Shrekking

Ale mimo to gnębisz i obrażasz ludzi na anonimowych? Piękny przykład hipokryzji 👏

TrzyPingwiny

Ty nie jesteś człowiekiem, tylko jakimś tępym gnomem.

Shrekking

@TrzyPingwiny, aha, tak myślałem, że będziesz bronić hejterki, bo sama nią jesteś.
To już standard, że dla ciebie, każdy kto wyraża swoje zdanie i nie jest ono spójne z twoim jest tępy.

Weź najpierw ogarnij swoje życie zanim coś napiszesz, bo mi cię szkoda.

TrzyPingwiny

Nie, po prostu uważam, że twoje miejsce jest w 2-metrowym dole. Może być na wysypisku śmieci. Takie otoczenie lepiej by pasowało do ciebie.

Shrekking

@TrzyPingwiny, ja uważam że twoje miejsce jest gdzieś w próżni wszechświata bo twoi rodzice popełnili błąd, że cię spłodzili. Jesteś tak bardzo nieprzydatna społeczeństwu, że nikt by nie płakał po twojej śmierci.

A fakt, że życzysz mi śmierci bo skrytykowałem hipokryzję świadczy źle tylko o tobie.

Lunathiel Odpowiedz

Aha. Kolejny naiwny, któremu się wydaje, że tylko on Jedyny jest tym Dobrym i Sprawiedliwym. Taki z ciebie obrońca uciśnionych, a sam wyzywasz innych. Obcych ludzi nazywasz "bojaźliwym stadem baranów z Warszawki (...) uważających siebie za pępki świata", a prawda jest taka, że nie masz pojęcia, co sobie myśleli ani za kogo się uważają jacyś losowi ludzie xD Also, sam napisałeś: "wiedziałem, że może być z tego rozruba i (...) mogę dostać po gębie" - no tak, i dokładnie tak samo wiedzieli o tym wszyscy inni, dlatego najpewniej większość pomyślała sobie, że lepiej nie mieszać się w nie swoje konflikty (zwłaszcza, jeśli nie wiedzą, kto zaczął). To proste i logiczne, nie ma w tym nic złego, ani nie jest to powód do wstydu, ani nie zasługuje to na krytykę. Tak samo jak na krytykę od ciebie nie zasługują obcy ludzie z autobusu.

TL;DR: Fajnie, że stanąłeś w czyjejś obronie, ale przyhamuj trochę ze swoim ego, bo wywaliło poza skalę.

Aha, no i "rozróba" piszemu przez "ó", a nie "u".

Szydek

@Lunathiel
Myślę, że źle odbierasz autora wpisu. Zobacz, że w ogóle na początku nie myślał źle o ludziach z autobusu dopiero potem przemyślał ich zachowanie i był po prostu oburzony ich postawą. Czy serio uważasz, że przyzwolenie na wyklinanie kobiety, która nie odzywała się tylko skulona słuchała wyzwisk przez nastolatków nie zasługuje na krytykę? Czy przyzwolenie na coś takiego można usprawiedliwić strachem? Twoja obrona tych milczących jest świadectwem tego jak społeczeństwo zeszło na psy, gdzie lepiej wsadzić twarz w telefon niż bronić innych. To nie są konflikty innych, bo przyzwalając milczeniem na takie zachowania powodujesz deprawację społeczeństwa, uczysz agresorów że są bezkarni, innych utwierdzasz, że skoro wszyscy milczą to ja też mogę. A potem taka milcząca osoba jest bita na ulicy i dziwi się że jej nikt nie pomoże, tylko ludzie odwracają wzrok bo przecież to nie ich sprawa. Powinieneś się wstydzić swojego komentarza bardziej niż autor błędów ortograficznych.

Blim Odpowiedz

Dzięki za Twoją reakcję na tę sytuację. Ja także nie rozumiem tej wszechobecnej znieczulicy i obojętności.

Shrekking Odpowiedz

Czekaj, czyli sam nie zareagowałeś, ale masz pretensje do innych pasażerów autobusu, że postąpili tak samo jak ty? Ty jesteś bezczelny albo trolujesz

Szydek

Przecież pisze, że kazał się im zamknąć i okazać szacunek tej kobiecie. Wtedy się zamknęli i wyszli.

Shrekking

@Szydek, Sorry, wyznanie napisane tak źle i chaotycznie, że myślałem, że oni sami wyszli.
*Jest napisane*

Bjansej

@Shrekking, akurat w tym przypadku "pisze" może być poprawne w kontekście:
*Przecież (autor) pisze, że kazał się im zamknąć* ;)

Shrekking

@Bjansej, kiedy "pisze", teraz gdy wyznanie jest już dawno opublikowane? A może miesiąc temu autor pisze? XD

*Pisze* - Kto, co robi? (Czas teraźniejszy)

Dodaj anonimowe wyznanie