#aGi6e

Parę dni temu po raz pierwszy w życiu zdecydowałam się zrobić sobie ściągę na sprawdzian z języka niemieckiego. Napisałam sobie kilkanaście słówek i ich tłumaczeń na dłoni. Nie zdążyłam z niej skorzystać przez własną głupotę. Miałam problem ze zrozumieniem jednego z zadań w teście, więc podniosłam do góry rękę, aby pani rozwiała dręczące mnie wątpliwości.

Tak, ręka, którą podniosłam była tą, na której miałam ściągę. Zostałam bezceremonialnie wyrzucona z klasy.
dzijo Odpowiedz

Moim zdaniem to najglupszy pomysł robić ściągę na ręce

Gro9

Wprawdzie to było 20 lat temu - ale doskonale pamiętam ze wtedy w podstawówce - to było dość popularne. The best of the best była koleżanka - ściągę napisała na swoich udach. Żeby ściągać musiała tylko spódniczkę odchylić. I nie było bata żby nauczyciel spróbował sprawdzić czy ma ściągę :]

Solpadeina

Uuu.... Ooo... Uuu... A mnie jakieś 8 lat temu na ściąganiu sposobem "na uda" złapano. :D
Częściowo nie na temat, ale przypomniała mi się moja inna akcja ściągania na sprawdzianie z języka niemieckiego. Do dzisiaj nie wiem jak to przeszło, bo po mnie od razu widać kiedy kłamię. :D
Usiadłam "po turecku" na krześle, ściąga pod zad, a w dołek zrobiony z nóg wsadziłam (otwartą) paczkę chipsów. Kobiecina oczywiście zauważyła, ale jakoś chyba nie miała serca mnie przetrzepać/zabrać jedzenie. xD

Kicialka

Ja ściągam często z ręki i nigdy jeszcze nie zostałam złapana. Zazwyczaj zapisuję wszystko na palcach.

Suomen

Jest się czym chwalić, Kicialka :p

Tsukiyo

Zawsze sobie zapisywalam sciagi na ręce :D I zawsze działalo. Co prawda uczyłam się, ale zawsze się trafiło jedno słówko czy data której po prostu nie mogłam zapamiętać i wtedy zapisywalam. :D Jak dla mnie najlepszy sposób, bo potem już zapamietywalam na długo.

Nurbanu

przebrnęłam przez wiele metod na ściaganie jednak pisanko na rączce nigdy nie zawiodło i jest najprostsze

DwaNastroje

Mnie zawsze to brzydziło bo pocą mi się dłonie ze stresu, wszystko się rozmazuje i zawsze jest prawdopodobieństwo zostawienia brudnych śladów na kartce.

nata

Pod rękawem to całkiem spoko opcja.

ciasteczkowaa12

Zawsze można napisać w runach albo szyfrem ;)

Powaznazwa

Tylko harmonijki, jeszcze nigdy mnie nie zawiodły

Zobacz więcej odpowiedzi (1)
RaniMathur Odpowiedz

Ja pisałam ściągi między palcami, tak, że jak je złączyłam to nie było niczego widać. Mało się mieściło, ale zawsze coś XD Potem znalazłam bardziej efektywne sposoby. Nie złapali mnie ani razu.

Kicialka

Wyjaw nam kilka taktyk!

Misiekbd3

Nie słuchaj Kicialki, bo może być nauczycielem. I wtedy wiele uczniów będzie w tarapatach😂😂

RaniMathur

Zazwyczaj siadałam z przodu, w pierwszej ławce. Przyklejałam ściągi na udach pod spódnicą, jak miałam bluzkę z dekoltem kopertowym to na piersi, nikt nigdy nie ośmielił się zajrzeć XD W czasach gimnazjum pisałam ściągi na odwrocie obowiązkowych identyfikatorów, wystarczyło się przychylić i wszystko było widać, ale tylko z jednej strony. Wzory i inne małe pierdółki, których nie mogłam zapamiętać pisałam maczkiem i wkładałam w przezroczysty długopis, w miejscu gdzie mogłam to zasłonić ręką podczas pisania. W liceum nosiłam mnóstwo bransoletek, czasem ściągi pisałam na plastrze, takim bez opatrunku i przyklejałam pod nimi, ciężej było ściągać, bo bransoletki brzęczały, ale też nikt nigdy się nie przyczepił.

kajaa19966 Odpowiedz

Ja zawsze miałam bardzo estetyczne zeszyty i każdy nowy dział zaczynałam od naklejenia na krawędzi kartki znacznika samoprzylepnego. I to właśnie na tych znacznika pisałam sobie ściągi, nigdy nikt się nie zorientował 😂

Katexx Odpowiedz

Ja dopiero w liceum zrobiłam przezroczysta ściągnę na taśmie. Cały rok z niemieckiego udało się ściągać, polecam 👌

brainiac141 Odpowiedz

Pisałem ściągi (głównie daty na historię, wzory) ołówkiem na blacie ławki tuż przed sprawdzianami. Słabo widoczne, a potem szło po prostu zmazać.
Kiedyś miałem też długopis z wysuwaną ściągą. Też działało.

Ale i tak uważam, że ściąganie to bezczelne oszustwo. Dlaczego nieuk ma mieć lepsze wyniki w nauce od osoby, której zależy i naprawdę się uczy?

Jawiem1210 Odpowiedz

Koleżanka oddała klasówkę ze ściągą włożoną między kartki. Nauczycielka najpierw zrobiła jej jesień średniowiecza, a potem wymiała, że tak glupiego ucznia jeszcze nie miała. Menda.

KapitanPatelnia Odpowiedz

To ja odrysowałem na kartce tarczę zegarka , napisałem ściągę, karteczkę wyciąłem i przykleiłem taśmą do ręki. Na sprawdzianie udawałem że sprawdzam godzinę i gotowe 😁

JoseLuisDiez Odpowiedz

Nauczyciele też byli kiedyś w szkole i zapewne znają wszystkie metody ściągania. To często widać, że uczeń ściąga, a jeżeli nie zostanie "przyłapany" to często to tylko dobra wola nauczyciela.

Filifionka90 Odpowiedz

Niezbyt mądre😁😁

Hatszepsut Odpowiedz

Omg czy wy nie znacie dlugipisow sciag. Po 3 latach uzywania juz mial dziury od mazania gumka. Niby to tak oczywiste ale nogdy nikt tego nie sprawdzil. Uczylam sie wiele ale stres robil swoje. Wiec to zawsze mi pomagalo.

MartyMcFly

Wydaje mi się, że długopisy ściągi są bardziej ryzykowne.

derp

Przecież ściąga w długopisie to jakaś płachta. Nie mam pojęcia, jak można z tego ściągać i nie zostać złapanym.

krefey

@derp Są też takie długopisy, które mają np. niebieską, półprzezroczystą osłonkę i między to wkładasz ściągę; z daleka nic nie widać, a z bliska normalnie można wszystko przeczytać.

Dodaj anonimowe wyznanie