#YJ1GN

Ostatnio byłem z dziewczyną w kinie na "Zakonnicy". Była trochę przeziębiona, ale nie aż tak, żeby musiała leżeć w łóżku z aspiryną. Myślałem, że się boi i chce to ukryć, bo cały czas zasłaniała twarz, czujnie wpatrywała się w ekran, a przy każdym jumpscarze wydawała dziwny dźwięk. Zdziwiło mnie to, bo nie należy ona raczej do strachliwych i horrory, nawet te najlepsze, nie robią na niej większego wrażenia.


Dopiero w połowie seansu skapnąłem się, że po prostu czeka na głośniejszy moment, żeby wydmuchać nos.
Sasai Odpowiedz

Nie chodzi się chorym do kina bo łatwo jest kogoś zarazić!

Arszenik

W ogóle nie powinno się wychodzić z domu, kiedy nie jest to konieczne, a kiedy jest się chorym. Do mojego byłego miejsca pracy (a nie była to apteka, ani nawet sklep - gdzie czasami wizyta jest konieczna) przychodziły dziesiątki zasmarkańców, kichających i chyrlających. Całe szczęście miałam tam szybę i działała ona jako bariera ochronna przez tymi egoistami. Ale jak widziałam, jak taki dzban kaszle sobie w dłonie, a później podaje mi pieniądze, to aż mnie trzepało.

ZdenerwowanyPolak

To powiedz to mojemu kierownikowi, że jak mam katar to mam siedzieć w domu :) następnym razem podziękuj temu dzbanowi który kicha i chodzi bo prawdopodobnie dzięki niemu jest z czego opłacać Twoje L4 na wypadek gdybyś kichnela i potrzebna była wizyta u lekarza.

KochamMarmolade

Powiedz to wszystkim muszącym chodzić do szkoły/pracy mających do załatwienia jakąś ważną sprawę

Arszenik

ZdenerwowanyPolak, pracuję już od 5 lat i ani raz nie byłam na L4 - jak brało mnie przeziębienie (raz odkąd pracuję) to wzięłam sobie kilka dni urlopu. A ten argument, że "dzięki temu kaszlącemu i smarkającemu..." jest z czego opłacać moje L4 jest zupełnie bez sensu, bo gdyby on nie przychodził to ja bym się od niego nie zaraziła i nie musiała iść na żadne L4 :)

Redhairdontcare

Mi nikt na kaszel zwolnienia nie da. A innych objawów nie mam. To co mam nie wychodzić z domu przez tydzień? Co innego jak ktoś ma angine a co innego katar/kaszel, już nie róbcie z siebie takich wrażliwych ludzi, jakby to was miało zabić

Arszenik

Redhairdontcare, ja napisałam, że nie powinno się wychodzić z domu chorym jeśli NIE JEST TO KONIECZNE. Czy wyjście do kina kiedy jesteś przeziębiona, smarkasz i kaszlesz komuś za uchem jest niezbędne do życia? Nie sądzę. Więc zrób przyjemność innym ludziom i powstrzymaj się wtedy od seansu, uwierz mi, że nikt nie ma ochoty słuchać przez 2 godziny jak kaszlesz.

ZdenerwowanyPolak

Mówisz o siedzeniu w domu jakby to było lekarstwo na wszystko, pamiętaj, że patogeny roznoszą się wszędzie i każdą możliwą drogą, wystarczy wysłać list będąc choryma odbiorca i pracownicy poczty już mogą się zarazić.Ba! De facto nie trzeba być nawet chorym, wystarczy że po przebytej chorobie ktoś będzie miał kontakt z czymś czego używałeś będąc chorym.

Laena

@Arszenik Zazdroszczę zdrowia skoro przeziębienie łapie Cię raz na 5 lat. Ja z moim przewlekłym zapaleniem zatok i problemami z układem odpornościowym niestety nie mam możliwości siedzieć w domu 2 miesiące, bo za coś żyć trzeba, a leki same się nie kupią

505

No shit, Sherlock

ILoveDance Odpowiedz

Ja tak robię w kościele 😂😂

ddmmyyyy

Ja czekam na ciszę xdd

MopZ

"Wyznajmy naszą wiarę"
Ja: *smark smark smark* 😂😂😂

lazanja Odpowiedz

Też tak robię xD

ototo Odpowiedz

co za głupota. Pomyślałeś ze mógł się ktoś zarazić? Np. kobieta w ciaży. W pierwszym trymestrze wszelkie choroby zakaźne są bardzo groźne dla płodu. Ludzie myślcie czasem o innych.

Zuzannna

Już nie bądź taka przewrazliwiona... Na 100 procent nigdy nie wyszłaś z domu przeziębiona zeby broń Boże nie zarazić ciężarnej w pierwszym trymestrze. Ciąża to nie choroba, a poza tym ciężarne w okresie chorób powinny zaszczepić się przeciwko grypie. Sama jestem w ciąży i nie robię afery, jak ktoś obok mnie w kolejce, w banku, na poczcie jest chory. ZYCIE! Czasem jak czytam takie wypowiedzi to wybucham niepohamowanym smiechcem i czuje sie lekko zażenowana, ze ludzie sa tak ograniczeni. :D

ototo

ludzie są serio rąbnięci. Ja chorować nie lubię i wolałabym , żeby chorzy idioci siedzieli w domu.

Baaba

A czy ty z każdym katarkiem zamykasz się w domu na tydzień? A kobiety w pierwszym trymestrze ciąży najczęściej nie chodzą po kinach i innych przybytkach masowej rozrywki, choćby dlatego że nie ma tam toalety pod ręką.

CzyToNaPewnoJa Odpowiedz

Trzeba jej przyznać, że to nie głupie

Dodaj anonimowe wyznanie