#UmwYA

Mam cudowną 8-latkę. Nie odbiega zachowaniem od swoich rówieśników. No może ma słownictwo ponad przeciętną, ale nie o tym chciałam... Moje dziecko jest niewidome - wrodzony brak gałek ocznych... Nawet w moich wyobrażeniach nie śmiałam marzyć, aby była TAKA... Z chwilą jej narodzin rozpoczęła się najpiękniejsza przygoda mojego życia... Jest szczęśliwa z tym co ma i z tym czego jej brak, bo nie wszystkie dzieci widzące są szczęśliwe, prawda?

Dziś moja Maja powiedziała: "Tak bym chciała chociaż na chwilę zobaczyć ciebie, mamuś... ale wiem, że twoje serce bije dla mnie".

Dla takich momentów warto żyć.
lessthan3 Odpowiedz

Nie wszystkie dzieci widzące są szczęśliwe, tak samo jak nie wszystkie niepełnosprawne. Dziecka szczęście zależy od rodziców.

Feniks06

Jezu co za truizm :)

oorety

~Paulo Coelho

anakonda257

@lessthan3 Zalezy od rodzicow do 18 foku zycia.

Kyda Odpowiedz

Nie sztuką jest mieć wszystko. Uważam, że w życiu chodzi o to, by doceniać kogo i co się ma. Najważniejsze, że córka ma wspaniałą i bardzo mądrą mamę, która wie co w życiu jest ważne💚

Magictea

@Kyda nie rozumiem czemu jest aż tyle łapek w dół? :(

Kyda

@Magictea pojęcia nie mam co takiego a właściwie co nie takiego jest w tym co napisałam😔🤔

PodrapCyce

Kyda może nawet wszystko jest super napisane ale mamy wolność głosowania mozna ci dac minusa bo tak.

lessthan3

Ja dałam minusa, jeśli to Cie ciekawi. Dlatego, że nie znosze jak ludzie po jednym wyznaniu oceniają, że Autorka jest "wspaniałą i bardzo mądrą mamą". Nie masz o tym pojęcia. Może znęcać się nad dzieckiem i o tym nie wspomnieć, a potem czyta komentarze jako to ona nie jest super.

Kyda

lessthan3 w sumie po części rację masz. Tylko ja oceniłam Autorkę na podstawie wyznania. Jej mądrość i wspaniałość(według mnie), odnosi się do podejścia do córki i jej niepełnosprawności. Twoje spostrzeżenia chociaż nie mówię, że nie mogą mieć przełożenia w życiu, to równie dobrze mogą się odnosić do niejednego wyznania z tej strony. Nigdy nic nie wiadomo

lessthan3

Kyda, masz racje, mogą odnieść się do każdego wyznania. Dlatego nie lubie takiego oceniania autorów na podstawie kilku zdań.

Nvm Odpowiedz

I jest to anonimowe ponieważ...?

GrubySchudl

Nie podała swoich danych 😲

rassdwa Odpowiedz

Dużo szczęścia, Dziewczyny!

fiOlka Odpowiedz

oooojezu bo sie porzygam. jaki patetyczny ton bleeee

antuan Odpowiedz

"Mam cudowną 8-latkę. Nie odbiega zachowaniem od swoich rówieśników." -no to jest cudowna czy zwykła i pospolita, skoro nie odbiega zachowaniem od innych? Czy jej cudowność wynika po prostu z tego, że nie potrafisz myśleć obiektywnie?

A marzenie o urodzeniu niepełnosprawnego ślepego dziecka trąci jakimś zboczeniem...

cmsjvpx

Przecież tu nie chodzi o marzenie o niepełnosprawności, a o to jaka na codzień jest córka autorki, nauczcie się czytać ze zrozumieniem.

majer

@Antuan - Autorka, chciała przez to powiedzieć, że pomimo niepełnosprawności córki, jest ona dla niej źródłem najpiękniejszej przygody życia. Dziecko, mimo fizycznych braków, na stopie emocjonalnej wynagradza jej to z nawiązką.

Furiatka

Może nawet wynagradzać świadectwem z paskiem w 2. klasie, ale nadal jest to nudne wyznanie, nie tak wiele różniące się od niedawnego o kochanej babci, które zostało skrytykowane (przeze mnie też). Ktoś w rodzinie powiedział coś uroczego, no wielkie halo.

Gro9 Odpowiedz

Poczekaj, poczekaj. Pare tygodni temu czytałem artykuł o eksperymentach (udanych) z podłączaniem niewidomego pacjenta do "sztucznego oka" - specjalnej kamery z oprogramowaniem "tłumaczącym" sygnał cyfrowy na coś co mózg może zrozumieć. Wprawdzie narazie to dość toporne - ale technika idzie naprzód i jeszcze twoja córka kiedyś zobaczy mamusie.

zxzxzx Odpowiedz

Nie chce mi się wierzyć, że tak powiedziała. Ktoś niewidomy od urodzenia nawet nie wie co to znaczy widzieć, nie umie sobie wyobrazić tego rodzaju doznań. Jakby nagle jakimś cudem zaczęła widzieć, to by nie wiedziała, czy widxi matkę, czy puszkę tigera i by musiała dotknąć, żeby zobaczyć.

Ostrzenozeinozyczki Odpowiedz

Jezu ludzie juz dawno nie widzialem tyle zalosnego hejtu pod takim wyznaniem. W dodatku wszystkie te pociski jeszcze sa plusowane. Ta strona serio zeszla na psy

Ostrzenozeinozyczki

A co zabawne te normalne i cieple odpowiedzi zgarniaja same minusy ech...

AnonymousAdviser Odpowiedz

Się zastanawiam, czy takie dziecko zna pojęcie "zobaczyć". Czy osoba która normalnie widzi, potrafi sobie wyobrazić, że nie widzi? Skąd pewność co "widzi" osoba, która nie ma gałek ocznych?

zxzxzx

Akurat jak się nie widzi nietrudno widzącemu się dowiedzieć. Wystarczy że zamknie oczy.

Zobacz więcej komentarzy (8)
Dodaj anonimowe wyznanie