#DFRNI

Nie jest to wyznanie, a opis sytuacji, których myślę, że w Polsce jest mega dużo.

Sąsiadka. Ma dwójkę dzieci, każde z innym facetem, przy czym z żadnym nie utrzymuje kontaktów. Znalazła kolejnego.
Nie ma pracy - jest na bezrobociu.
Dostaje 500+.
Dostaje również zasiłki.
I alimenty na dzieci.
Ciuchy i jedzenie też dostaje z opieki społecznej.
Mieszkanie również dostała od opieki społecznej.
Nie pracuje, bo nie musi.
Stać ją na auto, drogi aparat fotograficzny, smartfon...


A ty zapier*alasz cały miesiąc za 1400 zł i ledwo do wypłaty wystarcza.
#Polska
nevada36 Odpowiedz

Tu problemem nie jest wcale 500+, czy inne programy socjalne, tylko ich weryfikacja. Z jednej strony państwo wspiera menelstwo, nierobów i inne patologie, z drugiej ci co naprawdę potrzebują wsparcia, albo starają jakoś wyjść z pasożytniczego trybu życia, nie mogą liczyć na odpowiednie wsparcie np. ktoś chce trochę poprawić sytuację materialną, wyjść z tego marazmu, idzie do pracy, przekracza próg finansowy i już mu się pomoc nie należy, pomimo że zarobił dużo mniej niż dostawał od państwa - i jak tu nie być pasożytem jak bardziej opłaca się leżeć niż iść do pracy.

xyRon

@DwaNastroje Nie bez przyczyny jest dusigroszem. Szastać nie ma raczej z czego. A tak to ma pewno jakiś hajs odłożony na czarną godzinę.

Pestgirl

xyRon Ten hajs to na pewno nie na swoją rodzinę. Jak ktoś jest taką kutwą dla najbliższych, to niewiele tam miłości, więcej egoizmu.

MarilynManson696

Ale dlaczego od razu kutwą i twierdzisz, że nie dla swojej rodziny? A może właśnie myśli przyszłościowo, zakłada opcję, że kiedyś może im zabraknąć i na czarną godzinę ma odłożone te parę tysięcy? A teraz mają wszystko co najpotrzebniejsze, więc nie pozwala na - w jego opinii ''bezsensowne wydatki''?

Gdsmck

Znam taką jedną. Troje dzieci ze starym niemal 60- letnim recydywistą, w wieku 5 lat, 2 lata, 2 tygodnie i przepracowane w swoim ponad 35-letnim życiu ledwie rok, a postawa tak roszczeniowa, że jej się należy. Wszędzie kombinowanie kasy, lichwa, lewe dokumenty, a jak jej pytam czy pójdzie kiedyś do pracy, to niby pójdzie, choć 40-latkę bez doświadczenia, to nie wiem gdzie przyjmą. Poj€&@ne!!

majer Odpowiedz

Ja już zanim wprowadzili 500 plus zastanawiałem się, że chyba robię coś nie tak, pędząc rano do pracy i mijając bohemę, siedzącą sobie leniwie na ławeczce i sączącą piwko.

CzarnoToWidze

Jak masz rozwijającą pracę to i tak jesteś "nad" tymi piwkującymi Majherku. Głowa do góry.

bazienka Odpowiedz

jakie 1400? najnizsza to ponad 1500
jestem zdana, ze 500+ powinno byc jedynie dla pracujacych, bez wspierania patoli

MarilynManson696

Dokładnie! Ale przecież wtedy nie mieliby aż tylu wyborców ;(

Tosika

@bazienka a nie chodzi o to, że te 1500 to kwota brutto, a autor wyznania dostaje z tego 1400 na rękę?

Dosiaa97

Minimalna kwota brutto w tym roku to ok 2100

Anonimus85 Odpowiedz

1400? Czy to nie poniżej minimalnej? Już nie mówiąc o premii. Ludzie, nie dajcie się wykorzystywać, jeśli sytuacja do tego nie zmusza.

derp Odpowiedz

"Nie jest to wyznanie" - i na tym poprzestańmy. Nie do tego służy ta strona.

MilutkaJa Odpowiedz

Jeśli to nie jest wyznanie anonimowe (a nie jest) to po co zostało zamieszczone na tej stronie? Dla wywołania kolejnej burzy jakich niemało na forach i innych stronach gdzie są poruszane takie tematy. Jest multum stron służących do takich rozmów. Jeżeli jeszcze wyląduje na głównej stronie to myślę, że czas zmienić nazwę z "anonimowe" na "moje przemyślenia".

ogienek Odpowiedz

Tego 500+ w ogóle nie powinno być. Program powstał aby PiS po prostu kupiło sobie przychylność Polaków. Zarówno przed tym jak PiS doszło do władzy, tak i teraz Polska nie była i nie jest bogatym krajem. Więc nasz kraj na rozdawanie 500 zł na każde dziecko komukolwiek kto chce nie może sobie pozwolić bo po prostu naszą ojczyznę na to nie stać. Dlatego PiS MUSI odbierać w różnych formach pieniądze od podatników aby to się wyrównało. Ale ludzie dostrzegają tylko to, że państwo daje 500/1 000/1 500 itd zł. A drugiej strony medalu mało kto dostrzega. A później w Teleexpressie/Wiadomościach/Panoramie, po prostu w TVP(ropaganda) mówią/mówili, że 500+ było sukcesem partii rządzącej. PiS odniósłby sukces gdyby zrobili coś, że po prostu ludzie uczciwą pracą by się dorabiali. Ale tak jak pisałem, program 500+ powstał tylko dla kupienia przychylności Polaków i bądź co bądź to im się udało, więc jednak w jakimś sensie 500+ okazało się sukcesem... Szkoda tylko, że dla partii a nie dla Nas Polaków...

KatpissNeverclean Odpowiedz

Gdzie zarabiasz te 1400? Coś mało, przecież płaca minimalna "na rękę" wynosi ok. 1530 zł.

Vampire7 Odpowiedz

Tak, oczywiście tylko Polska taka zła...A inne Państwa, które socjalami utrzymują całe rodziny nierobów, to co? Jak już tak narzekamy, to może tez na innych i globalnie? Bo jakoś we Francji czy Niemczech też są super socjale, pewnie lepsze niż u nas i tam wiele rodzin żyje z zasiłków bez pracy...Ile jeszcze będzie takich wyznań? Bo zaczyna się to robić nudne.

Meri609 Odpowiedz

Ceny w Polsce są tak wysokie że to 500+ jakoś nie dużo daje

Zobacz więcej komentarzy (8)
Dodaj anonimowe wyznanie