#Bj3El

Odkąd pamiętam ojciec miał problemy z alkoholem. Uważałem kiedyś, że to normalne, że wypije, pokrzyczy i się go boję bo przecież to ojciec. W dni, kiedy był trzeźwy dbał o czystość w domu, gotował. Jak w normalnej rodzinie. Jednak gdy wypił w domu było piekło. Często bałem się wracać do domu po szkole. Robił różne awantury. Obrażał, klnął na mnie, brata i mamę, dochodziło do przemocy fizycznej. 

W końcu od niego odeszliśmy choć nie było to łatwe. Przez lata utrzymywaliśmy kontakt, spotykaliśmy się. Bywało różnie. Czasami godzinami potrafił przez telefon wygrażać mi czy mamie. Jednak zawsze nam pomagał i chciał pomóc.
Pewnego dnia po prostu coś się zmieniło w nim, stał się w końcu tatą, którego przez wszystkie lata mi brakowało. Po prostu usiadł i zapytał jak mi się układa i powiedział, że zawsze mogę na niego liczyć. To była zwyczajna rozmowa taty i syna.

I najgorsze jest to, że gdy się już zmienił i stał się tatą to parę dni później zmarł.
Jawiem1210 Odpowiedz

Wiedział, że umiera, pewnie przeczuwał albo usłyszał diagnozę.

NOTHING000 Odpowiedz

To skąd wiesz, że gdyby nie śmierć i jej perspektywa on zmienilby się na stałe? Pewnie dalej by na zmianę chlał i był normalny.

bazienka

ano wlasnie, mogl byc swiadomy choroby i konsekwencji i wlasnie dlatego probowal naprawic relacje, by zapamietali go jako dobrego...
jakos wczesniej nic mu nie przeszkadzalo latami byc takim, jakim byl

KlaraBarbara Odpowiedz

Nagłe odstawienie alkoholu ma takie skutki często, zwłaszcza przy ludziach starszych

Serafinax Odpowiedz

Czasem do człowieka za późno dociera co zrobił, kim się stał i jakie krzywdy wyrządził innym. Nie twierdzę, że powinieneś mu wszystko wybaczyć i zapomnieć o złu jakie wyrządził, ale nie zapominaj też, że byłeś kimś ważnym dla niego

peztka Odpowiedz

Nie ważne jak mężczyzna zaczyna. Ważne jak kończy.

Gurgun

Co za idiotyczna wypowiedź! Może facet tłuc, wyzywać rodzinę, zamienić ich życie w piekło. Ale jak na tydzień przed śmiercią mu sie odmieni, to co? To co napsuł to nieważne? Stał się nagle dobrym człowiekiem i tak wszyscy go powinni oceniać?

pogoziom

@Gurgun, wydaje mi się, że nie ma się o co spinać. @pezetka chciał/a być po prostu zabawny/a, w tej wypowiedzi sądzę że nawiązał/a do wątku seksualnego i miało być śmiesznie, ale nie wyszło.

Dodaj anonimowe wyznanie