#3QUDN

Babcia ma 98 lat, dziadek 99. Oboje zawsze kochali książki, ale wzrok już nie ten, klasyki znają na pamięć, a nowa literatura w większej mierze nie za bardzo im odpowiadała. Dlatego razem z kuzynami zrzuciliśmy się na solidnego lapka z bardzo dużym ekranem, by przynosić dziadkom filmy na DVD czy USB. Dziadkowie ledwie ogarniali najprostszą komórkową cegiełkę, ale uznaliśmy, że jeśli dobrze wszystko ustawimy i będziemy regularnie odwiedzać, to będzie dobrze.

Tydzień od podarowania im sprzętu, dziadki same ogarnęły sobie umowę na najszybszy dostępny Internet, Netflixa, CDA, ściągają audiobooki i całymi dniami coś oglądają albo słuchają z krótką przerwą na sen. Dziadek opatentował też, jak podpinać laptopa do dużego, płaskiego TV, który kiedyś podarowali im rodzice (a który w sumie głównie się kurzył), by móc organizować seanse filmowe dla przyjaciół. Z przyjemnością oglądają nowe adaptacje znanych sobie historii.

Ostatnio babcia godzinę dobijała się do łazienki, gdzie na porcelanowym tronie zasiadał dziadek. Gdy wyszedł, mimo wcześniejszego lamentu, nie udała się tam od razu, tylko dalej oglądała film. Mówię "Babciu, wolne, czemu nie idziesz?", na co babcia patrząc na mnie wilkiem "Nie można tak po prostu wejść sobie do Mordoru".

Kocham moich dziadków i chciałabym zestarzeć się tak jak oni!
Harmony Odpowiedz

Bardzo fajna, o wiele lepsza alternatywa niż ploteczki, narzekanie i spędzanie emerytury w kolejkach u lekarza. Właśnie takiej starości sobie życzę. Z Netflixem.

katia29

Mega pozytywna opcja na starość :)

AlvaroDzikiKasztan Odpowiedz

Babcia wygrała tym tekstem.

Turboptysss Odpowiedz

Nie chce nikomu zmniejszać, bo są różni ludzie, jedni bardziej pojemni inni mniej, ale widząc jak zachowuje się większość starszych ludzi średnio chce mi się w to wierzyć. Ja od roku próbuje babci przetłumaczyć, że ludzie w sędzi Annie Marii Wesołowskiej wcale nie walili się kapciami bo gębie, a poszli do tv dla rozgłosu.

Turboptysss

Umniejszać*

azja

Jedna z moich podopiecznych kończy w przyszłym roku 90 lat, całe dnie pracuje w ogródku, spotyka się regularnie z przyjaciółmi (owdowiała w tym roku). Teraz zamarzył się jej tablet z dostępem do Internetu :) historia jak najbardziej prawdziwa.

JiminChimChim

To kwestia tego, jak bardzo nowocześni byli za młodu i jak żyli. Przykład pierwszy z brzegu: moja ciotka (lat 40+), ma laptopa, internet, ale żeby oblukać jakiś film przez przeglądarkę, albo ściągnąć piosenkę czy dziecku grę na tablet, to dzwoni do mnie, a i tak nie czai, jak jej to tłumaczę kroczek po kroczku. Od zawsze taka była, nie miała komputera, jak telewizor się popsuł, to trudno.
Dla przeciwieństwa moja mama (lat 50+). Na komputerze zrobi wszystko. Jak nie czai, to dzwoni do mnie z żądaniem, że mam jej pokazać, bo ona CHCE umieć. I o to właśnie chodzi. Jej się chce uczyć, bo ułatwia jej to życie i chce być samodzielna i niezależna.
Koleżanka mamy (60+) też wychodzi z tego założenia. Kupiła niedawno smartfona i laptopa i przekupiła wnuczka ciastem, żeby ją podszkolił.
Moja babcia (prawie 80 lat) musiała się nauczyć obsługiwać nowy telefon i pisać smsy, bo często zostaje sama w domu.

No ale na tym to polega. Jak ktoś nie chce/nie ma potrzeby, to się nie nauczy.

wolves

To, że Twoja babcia wierzy we wszystko co prezentują w TV, nie oznacza, że każda starsza osoba taka jest :) Można się zdziwić jak dużo starszych osób jest naprawdę dobrze rozenane w nowinkach technicznych

Chamka

Turboptyss sam nie jesteś najmadrzejszy skoro myślisz że ci ludzie są prawdziwi. Tak naprawdę są to aktorzy i nie idą tam dla rozgłosu a do pracy. Widać inteligencje odziedziczyłes po babci

Ankaaa

@JiminChimChim U mnie to w ogóle dziwnie jest :D Moja mama jest ledwo po pięćdziesiątce, pracuje na komputerze od dobrych dwudziestu lat, a pomoc w ogarnięciu przez nią smartfona jest dla mnie bardzo trudnym wyzwaniem :D Niby chce się czegoś dowiedzieć, ale mam wrażenie, jakbym mówiła do ściany. Tata jest kilka lat starszy, pierwszy jakiś sensowny kontakt z komputerem miał koło czterdziestki, ale nigdy go jakoś za bardzo nie używał (na początku praktycznie w ogóle, potem głównie przeglądanie internetu, ewentualnie jakieś zakupy), a smartfona ogarnął sam, a jak czegoś nie wie, to wystarczy, że mu pokaże co i jak i od razu łapie. Sam ogarnął zdecydowanie więcej przez pierwsze kilka tygodni, niż mama przez ostatnie dwa lata i to z moją pomocą ;) A z jaką dumą dzwoni, że coś nowego odkrył :D Albo wszystko popsuł, ale udało mu się naprawić :D

AllGoodNamezTaken

No ale w wieku 98 i 99 lat? Większość ludzi nie dożywa tak podeszłego wieku, a jak dożywa, to czesto nie bardzo kontaktując. A tu mamy dwa świetnie trzymające się przypadki, które nie tylko czają co się wokół nich dzieje, ale także uczą się nowych rzeczy. No sorry, ale to jest zwyczajnie mało prawdopodobne. Jakby autor podał ok 70 lat to bym uwierzyła.

greenpurple

A niby czemu ciężko w to uwierzyć? Jak ktoś całe życie się uczy i mózg pracuje, a do tego zdrowie ma w porządku to nie widzę przeszkód żeby się uczyć kolejnych rzeczy. Sama znam panią przed 90, która biegle korzysta ze smartphona, normalnie obsługuje komputer i korzysta z innych nowinek technicznych. A przy tym jest bardzo inteligentną i zainteresowaną światem osobą, ma bardzo jasny umysł (niestety fizycznie niedomaga :( )

Turboptysss

Chamka.
Wskaż proszę gdzie napisalem ze uwazam ze to nie aktorzy.

Peters Odpowiedz

Też życzę sobie i każdemu takiej starości 😁 podziw i pozdrowienia dla Twojej babci i dziadka!

lessthan3 Odpowiedz

Jakoś nie wierze by w tydzień to ogarnęli.

Piripiri Odpowiedz

Cos za syzbko wyszystko ogarneli... Podejrzane...

Holografik Odpowiedz

Skoro Twoi dziadkowie podchodzą pod 100, to Ty musisz mieć około 40-50 lat, a wyznanie jest pisane w stylu gimbusa... Zastanawiające

Julla

Niekoniecznie. Nie trzeba mieć poniżej 35 lat, żeby mieć dziecko

LubieGruszeczki Odpowiedz

Oh ah eh jakie to słodkie. Więcej plusików pod zmyślonym wyznaniem!

Lewkonja Odpowiedz

Dziadkowie super 😀

Palmolive Odpowiedz

Zazdroszczę dziadków

Zobacz więcej komentarzy (4)
Dodaj anonimowe wyznanie